Te pafajshem.Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili pafajsi

Go down

Te pafajshem.Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili pafajsi Empty Te pafajshem.Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili pafajsi

Post  labivlor on Mon Feb 16, 2009 10:22 pm

Te pafajshem.Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili pafajsi Tepele10 Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër vendosi pushimin e çështjes ndaj dy të rinjve të fshatit Toç të Tepelenës, Orgen Hasanbega dhe Luan Halili, të cilët ishin nën akuzën e Prokurorisë për “organizim të paligjshëm të tubimeve”.

Gjyqtari Shkëlqim Mustafa, i rrëzoi të gjitha akuzat e ngritura nga prokuroria e Gjirokastrës. Ai vijoi të thotë se çdo shtetas gëzon të drejtën e protestës paqësore. “Prokuroria e Gjirokastrës duhet ta kishte pushuar çështjen vet, pasi dy të pandehurit Orgen Hasanbejka dhe Luan Halili nuk kanë konsumuar asnjë vepër penale”, tha gjyqtari Mustafa.

“Për sa më sipër, Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastrës vendosi që dy të pandehurit të lirohen nga akuzat e ngritur nga prokuroria dhe të gjitha shpenzimet operative i ngarkohen organit të akuzës”, shpalli gjyqtarit të çështjes.

labivlor
Moderator
Moderator

Number of posts : 5
Registration date : 2009-02-08

View user profile

Back to top Go down

Te pafajshem.Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili pafajsi Empty Re: Te pafajshem.Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili pafajsi

Post  Kushtrim on Sun Feb 22, 2009 9:40 pm

Do te mungonte fajsimi i tyre Per kete qeshtje dhe ky do ishte kulmi huh... Mad

Kushtrim
Moderator
Moderator

Number of posts : 10
Registration date : 2009-01-26

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum